MTM Su Arıtma Sistemleri
info@mtmsuaritma.com
0 (212) 694 85 07

Alkali Su Nedir? Nasıl Yapılır?

Alkali Su Nedir? Nasıl Yapılır?

Alkali su; Zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasını kolaylaştıran, hücre ve organların işlevini doğru şekilde yerine getirmesi için ihtiyaç duyduğu doğal karışım olan suyun, daha kolay emilimini sağlayarak hücrelere ve organlara kolay ulaşılmasını sağlamak amacı ile doğal şartlarda Ph değeri 7 civarında olan doğal suyun bazik takviyeler ile 8 veya 9 civarına çıkarılmış halidir. Yani alkali suda doğal bir su sayılır. Sadece ideal pH değerine ulaştırılması için karbonat, limon ve benzeri bazik maddelerle takviye edilmektedir.

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir ?

Metabolizma hızını artırabilir, kan dolaşımındaki asidi azaltır ve vücudunuz besin maddelerini daha çabuk emmesini sağlar. Buda bağışıklık sistemimizin desteklenmesi demektir. Bu sayede zayıflayabilir, kilo kontrolünüzü sağlayabilir, daha formda ve enerjili olabilirsiniz.

Burada size detaylı bir şekilde evde alkali su hazırlama yöntemlerini anlatacağız.

 

arbonat İle Alkali Su Nasıl Yapılır?

Karbonat yüksek alkalin içeriğine sahiptir. Karbonat suyla karıştığında, suyun alkalik özelliklerini arttırır. Karbonat yapımında kullanacağımız su için hazır sular tercih edilmelidir. Hazır sular üzerinde alkali değerleri doğru olarak yazmaktadır.

Karbonat ile hazırlanışı: 1 litrelik su şişesine yarım çorba kaşığı karbonat ekleyin. Tüm karbonat iyice eriyene kadar şişeyi çalkalayın. Eğer sürahi ile hazırlayacaksanız, aldığı suyun ölçüsüne göre karbonatı orantılı olarak arttırarak takviye edebilirsiniz. İyice karıştırın ve işte alkali suyunuz hazır. Mümkün olduğunca taze olarak kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Evde Limonla Nasıl Yapılır?

Limonlar anyoniktir, bu nedenle limon suyu içtiğinizde, vücudunuz limonun anyonik özellikleriyle reaksiyona girer ve vücut suyu sindirirken alkalik hale getirir.

Hazırlanışı:

  • Bir sürahi veya şişeye 1 litre hazır su doldurun
  • 1 adet limonu 8 parçaya bölerek suyun içine koyun fakat limonları kesinlikle sıkmayın.
  • Suyun üzerini hava almayacak şekilde kapatın ve 8-12 saat arası oda sıcaklığında bekletin.

Arzu ederseniz limon suyunuza bir çorba kaşığı pembe Himalaya deniz tuzu ekleyebilirsiniz. Tuzun eklenmesi alkali sularınızı mineralleştirir.